Inšpirácie k domácemu trénovaniuNedávno som mala na svojom osobnom facebookovom profile (Kalila Orient) príspevok o inšpiráciách k domácemu tancovaniu, ale možno ho v súčasnosti ocenia aj ďalšie tanečnice, ktoré ho tam nezachytili a prepracovala som ho teda aj do podoby tohto príspevku.


Tancovať môžeme aj doma a možno práve teraz je vhodný čas oprášiť si choreografiu alebo tanečnú techniku z niektorého už absolvovaného workshopu, vyhrabať zabudnuté orientálne DVD, skúsiť nejakú lekciu na webe a pod. Pár konkrétnych tipov som si tu v tomto príspevku dovolila uviesť a to ani zďaleka nie sú všetky možnosti, ktoré prichádzajú do úvahy.


Najprv jedna informácia: Všetky moje inštruktážne/rekapitulačné videá k mojim už v minulosti realizovaným workshopom sú opäť dostupné na YouTube pre ich účastníčky (stačí si v doručenej pošte nájsť moje minulé emaily s odkazom na konkrétne video k danému workshopu alebo mi napíšte správu s názvom workshopu 😉). Na YouTube mám voľne k dispozícii niekoľko tréningových videí, ktoré je možné nájsť pod heslom Orientálny brušný tanec - Mini lekcie s Kalilou.


Niekoľko tréningových videí a rôznych tanečných tipov, informácií a zaujímavostí nájdete aj v mojej facebookovej skupinke Orientálna tančiareň, kde priebežne pribúda obsah. Jedinou "cenou" za členstvo sú tri odpovede na vstupné otázky (žiadosti bez vyplnených odpovedí mi z dôvodu zapnutého filtrovania nezobrazuje a preto ich nepotvrdzujem - ďakujem za pochopenie).


Videá v čestine či s českými titulkami vhodné k tréningu vytvorila už v minulosti Lenka Badriyah Zychová a nájdete ich na YouTube kanáli Learn to bellydance with Bardiyah. Niekoľko celých videokurzov v čestine je dostupných na webe od Kathreen Derouet a môžete ich nájsť na portáli Kurzy pro radost (aktuálne aj s 50 % zľavou). Kahreen teraz zverejnila aj inštruktážne video zdarma na YouTube Orientálni tanec pro pokročilé a pre ďalšie prípadné nové videá je vhodné ju sledovať ;-). On-line kurzy na tému orient, ale i iné tanečné kurzy nájdete aj na portáli www.centrumtance.cz. A ak by ste si o orientálnom tanci radšo niečo zaujímavé vypočuli, tak vás môže zaujať nový podcast, ktorý pripravila Tereza Sheyla Klementová a nájdete ho na: https://soundcloud.com/user-161024973/ alebo https://open.spotify.com/show/3w88v6cKPxkF7CZrPacSqH


Vyskúšať môžete i online lekcie, ktoré v súčasnosti začali ponúkať aj niektoré české a slovenské tanečnice:

Kathreen Derouet: Roztančíme naše domovy

Eva Eglal Chybova: Orientální domobráni s Eglal.

Tereza Sheyla Klementová (treba sledovať jej profil, lebo bližšie informácie postupne dopĺňa),

Lenka Adamková: www.lenkabellydance.cz

Denise Charbó: www.denisecharbo.com

• ...

• prípadne môžete na navštíviť alebo sledovať stránku Orientalne podujatia na Slovensku a v Čechách, kde sú priebežne zverejňované rôzne orientálne podujatia a v súčasnosti aj ďalšie online workshopy a lekcie.A ak nemáte problém s angličtinou, tak potom máte skoro neobmedzené možnosti - internet je plný platených, ale aj free tanečno-vzdelávacích možností ako:

• portálov (vyskúšala som už napr.: www.daturaonline.com, www.youdance.com, www.ianadanceclub.com, www.soladance.com, www.raqsonline.com, www.bellydancequickies.com, ...)

• internetových kurzov (vyskúšala som osobne napr. www.amandarosedance.com, azizashop.com, studio.victoriateel.com, ...)

• rôznych inštruktážnych videí a tu uvádzam niektoré dlhšie (často sú to kópie DVD, ktoré žiaľ neviem, či neporušujú autorský zákon, ale sú na YouTube voľne dostupné):

- Oriental Dance for Beginners with Myriam Douiou

- Sadie & Kaya Pops Locks and Shimmies 1

- Thrillin Drillin Sadie

- Bellydance with Jillina Vol 3

- Belly dance with veil with Sadie

- Learn belly dance choreography for begginers with Julia Naidenko

- The art of Toning & Technique

- Bellydance workout with Kathy Smith

- ... (množstvo ďalších odporúčaných vám potom navrhne ešte YouTube).


Inšpirácií pre domáci tanečný tréning je teda mnoho skutočne mnoho a stačí už len začať tancovať.


Foto: osobný fotoarchív


Editované: 5.4.2020